trende

TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ

TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ

Telsiz Ortodontik Tedavi Nedir? Telsiz Ortodonti Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Çarpık dişler, çenede yapı bozuklukları, üst üste binen dişler ve aralıklı dişlerin tedavisinde kullanılan temel ortodonti tedavileri çeşitleniyor, diş tellerine alternatif olarak uygulanan şeffaf plaklar (telsiz ortodontik tedavi) tıpkı diş telleri gibi ortodonti tedavilerinde kullanılıyor.  Telsiz ortodontik tedavi ile, kişiye göre hazırlanan renksiz yani şeffaf plaklar diş ve çene yapısında var olan rahatsızlıkları düzeltiyor.

Telsiz Ortodontik Tedavi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Telsiz ortodontik tedavinin pek çok kullanım durumu vardır. Aralık dişler ve dişlerdeki çarpıklık gibi durumlarda şeffaf plaklar yani telsiz ortodonti tedavisi kullanılabilir.

Telsiz Ortodontik Tedavi Avantajları Nelerdir?

Telsiz ortodontik tedavinin diş teli tedavisine göre çok daha fazla avantajı bulunmaktadır

 • Yemek yerken çıkarılabilir bu sayede diş teli kullanıldığında yenmesi yasak olan yiyecekler (karamel, kuruyemiş, jelibon, cips, elma vs.) telsiz ortodonti tedavisinde rahatlıkla tüketilebilir
 • Şeffaf olduğu için diş telleri gibi belirgin durmaz, estetik kaygı güden kişiler özellikle yetişkinler için kullanımı daha konforludur
 • İstediğiniz zaman çıkarabileceğiniz için gün içinde tedaviye ara verme şansına sahip olursunuz
 • Telli ortodonti tedavisinde tellerin uyguladığı güç dolayısıyla dişlerde rahatsızlık ve ağrı hissi oluşabilir. Haftalık değişen şeffaf plaklarda bu his minimuma iner ve çok daha rahat bir tedavi süreci geçirilir.
 • Diş teli tedavisinde dudakların metal braketler yüzünden yara olması normal görülür ancak yüzeyi pürüzsüz olan şeffaf plaklarda bu durum yaşanmaz.
 • Önemli buluşma ve toplantılarda çıkarılıp tekrar takılabilir olması hastayı psikolojik açıdan rahatlatır.

Şeffaf Plak Tedavisi Ağrı Yapar mı?

Her ortodonti tedavi sürecinin başında bir süre ağrı ve hassasiyet yaşanabilmektedir. Ancak şeffaf plak (telsiz ortodonti tedavisi) diş tellerine göre çok daha az baskı uyguladığı için telli ortodonti tedavi yöntemine göre daha az ağrı şikâyeti oluşacaktır.

Telsiz Ortodonti Tedavisini Kimler Olabilir?

Telsiz ortodonti tedavisinde yaş sınırı yoktur. Ancak dişler üzerinde daha az baskı yaptığı ve başkaları tarafından fark edilmeden kullanılabilen bir tedavi yöntemi olması sebebiyle yetişkinler ve yaşı ilerlemiş kişiler için en ideal tedavi yöntemi denebilir.

Telsiz Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plak tedavisi tıpkı diğer ortodonti tedavi yöntemleri gibi kişiden kişiye göre değişen bir sürede tamamlanır. Ancak yaklaşık olarak şeffaf plak tedavisi 1-2 yıl sürebilir.

 

İletişim Formu

  18.11.2021
  65
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Dt. Senem Bozkurt
  Dt. Senem Bozkurt
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?