trende

DİŞ ESTETİĞİ

DİŞ ESTETİĞİ

Diş hekimi muayenehanesinde gerçekleştirilen müdahalelerin türü son yıllarda büyük farklılıklar gösterdi. Bugün artık diş hekimine sadece sağlık sorunları için gitmiyoruz. Günümüzde daha fazla hasta, gülüşlerinin görünümünü iyileştirmek ve hayallerindeki ideale yaklaşmak için estetik diş hekimliğine yöneliyor.

Diş estetiği, diş hekimliğinin en gelişmiş uzmanlık alanlarından biridir. Bu branşta, mükemmel hizalanmış dişler elde etmek için beyazlatmadan ortodontiye kadar her hastanın ihtiyaçlarına göre uyarlanmış birçok tedavi bulunmaktadır.

Günümüzde en çok talep edilen diş tedavileri nelerdir? Beklenen sonuçları elde etmek için en son trendleri ve en uygun diş estetiği uygulamalarını analiz edelim.

Diş Estetiği Uygulamaları

1) Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma son yıllarda en çok talep edilen estetik diş uygulamasıdır. Zamanla veya belirli yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi nedeniyle doğal beyazlığını kaybetmiş dişlerin renginin açılmasından oluşur.

En yaygın olanı, soğuk ışık lambası ve ağartma jeli kullanılmasıdır. Çok belirgin değişikliklerin elde edildiği, mükemmel sonuçlar alınan bir tedavidir.

2) Ortodonti

Bazı ortodontik tedavi türleri de diş estetiği içinde sınıflandırılmaktadır. Bunlar arasında, mükemmel uyumlu bir gülümseme elde etmek için dişlerin ve ısırmanın (üst ve alt dişlerin sahip olduğu kapanma şekli) hizalanmasını sayabiliriz.

Telsiz Ortodonti, dişlerin pozisyonunu düzeltmeye yönelik tedavilerde büyük bir gelişmedir. Dişin iç kısmına yerleştirilen diş tellerinden, neredeyse transparan olan tellere kadar bir çok yöntemi barındırıyor.

3) Diş kaplamaları

Diş kaplamalarının kullanımı, kozmetik diş hekimliği tedavileri arasında giderek büyümektedir. Doğal dişi etkili bir şekilde kaplayarak dişlerin konumunun, renginin ve hatta boyutunun düzeltilmesinde kullanılırlar.

Kaplamalar, dişin görünen kısmına yerleştirilen ince bir kompozit veya porselen tabakasından oluşur. Yerleştirilmeleri kolay ve hızlıdır, ayrılmış, kırılmış dişleri düzeltmek veya beyazlatmak için anında sonuç verirler.

4) Diş implantları

Diş implantlarının yerleştirilmesi de gülüşün düzeltilmesi, diş estetiği için çok yaygın bir tekniktir. Bir diş eksikse veya orijinal diş onu kurtarmak mümkün olmayacak kadar çok hasar görmüşse, bir profesyonel maksiller veya çene kemiğine takılan bir vida aracılığıyla implant yerleştirebilir.

Bu protez orijinal diş ile aynı işlevi görür ve aynı zamanda hastanın estetiğini de geri kazandırır. Estetik ihtiyacın ötesinde, orijinal dişin görünümünü ve işlevselliğini yeniden yapılandırmayı amaçlayan bir tekniktir.

Estetik diş tedavisi yaptırmak için ideal zaman nedir?

Estetik bir tedavi uygulamadan önce ağzınızın sağlıklı olduğundan emin olmalısınız. Ağzınızın durumu hakkında sizi bilgilendirebilecek ve size en iyi önerileri verebilecek diş hekiminizi ziyaret etmenizi öneririz.

Gülüşünüzün şeklini değiştirmeyi ve hayal ettiğiniz dişlere kavuşmayı düşünüyorsanız, işe doğru ürün ve aksesuarlarla ağız sağlığınıza dikkat ederek başlayın.

 

İletişim Formu

  04.12.2021
  126
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Dt. Senem Bozkurt
  Dt. Senem Bozkurt
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?